Nová čtvrť SMÍCHOV CITY – co prezentováno nebylo!

Počátkem letošního roku byl na radnici MC Praha 5 a posléze v denním tisku a na internetových stránkách developera prezentován projekt Smíchov City, který chce na cca 210 tisících m2 v místě Smíchovského nákladového nádraží vytvořit novou multifunkční čtvrť.

Prezentace v médiích se soustřeďuje především na téma developerem vybraného architektonického řešení v obecnější rovině a obvyklé developerské fráze jak se zanedbané území stane krásným. Prezentace developera, pořádaná na radnici MČ Praha 5, se soustředila na výběr z variant architektonických řešení, která zde byla prezentována a poděkování panu starostovi i celé radnici. Za co konkrétně bylo děkováno, zůstane prostému občanu pravděpodobně skryto. Avšak již nyní je jasné, že bez nadstandardní náklonnosti radnice MČ Prahy 5, by projekt v představené podobě a v plánovaném termínu nemohl být nikdy realizován. Důvodem jsou právě ta témata, o kterých nebyly prezentovány prakticky žádné informace. Jde o témata vlivu projektu na životní prostředí v dané lokalitě centrálního Smíchova,  což je právě kamenem úrazu. Bylo snad děkováno za to, že tyto témata nebudou probírána? To uvidíme podle postojů radnice v dalších fázích projednávání záměru.

pokračování na:http://www.snop5.cz/clanek.php?id=48

Příspěvek byl publikován v rubrice Praha 5 a jeho autorem je Petr. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.