Petice občanských sdružení a spolků

Pražská občanská sdružení a spolky, které mají v předmětu činnosti ochranu přírody a krajiny, a které po dlouhá léta bojují proti bezhlavému zbetonovávání Prahy, s obavami a nelibostí sledují nový vývoj územního plánu hl. m. Prahy a tvorbu takzvaných Pražských stavebních předpisů v rukách nových pražských radních a zastupitelů.

Občané Prahy v posledních komunálních volbách odmítli zbetonovávání Prahy a odmítli i developersko – politická uskupení. Občané tedy volbami odmítli připravovaný Metropolitní plán s bezbřehou možností zahušťování Prahy a také odmítli nástroj k zahušťování Prahy, tedy Pražské stavební předpisy.

Očekávali jsme, že se, po neblahé éře primátorů Svobody a Hudečka, kteří se vyhlašováním programu zahušťování Prahy přihlásili k developerským zájmům, nové vedení Prahy zásadně distancuje od všech pokračovatelů developersko – mafiánského prostředí bémovské éry.

Nestalo se tak.

Nové kroky vedení magistrátu zejména radního PhDr. Matěje Stropnického, který chce zřejmě uhájit Pražské stavební předpisy za každou cenu, nebo alespoň na 200 dní, nás opět naplňují obavami o budoucnost Prahy. Vítáme rozhodnutí ministerstva pro místní rozvoj na podivné požadavky magistrátu hl. m. Prahy nepřistupovat a řídit se zákonem. Náměstek Stropnický také vůbec neuvažuje o projednání vyhlášky se spolky a občany Prahy. Minulé vedení také se spolky nehodlalo spolupracovat; na naše náměty k doplnění Pražských stavebních předpisů zaslané magistrátu naším spolkem dne 17. 2. 2014 nikdo neodpověděl.

Pokud se týká Pražských stavebních předpisů, jsme přesvědčeni, že jejich zneplatněním a náhradou celostátně platnými předpisy, nedojde k žádnému chaosu, jak se věc snaží presentovat zástupci magistrátu. Naopak dojde k nápravě dosavadních pokřivených a životní podmínky obyvatel hlavního města poškozujících praktik.

Proto jsme zaslali ministryni pro místní rozvoj a pražské primátorce níže uvedený otevřený dopis.

http://www.snop5.cz/clanek.php?id=41

Příspěvek byl publikován v rubrice Praha a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.