Vánoční nadílka na Praze 5

V předvánočním čase se zastupitelé MČ P-5 rozhodli na svém posledním zasedání v roce 2013 pomoci Ježíškovi s rozdáváním dárečků. Bohužel jak už je obvyklé netýkalo se to místních občanů, ale opět spřízněných firem.

Tentokrát nabídla radnice v čele s UNP a ČSSD a za výrazné podpory “rádoby“ opoziční ODS pozemky o rozloze přes 60 tis.m2.

V hlavní roli se mimořádně blýskla místostarostka Naděžda K. předložením prodeje majetku tzv. na stůl. Pro ty neznalé předložení majetku  “na stůl“ znamená, že materiál  k prodeji dostanete těsně přes začátkem jednání zastupitelstva a na prostudování, v tomto případě cca 100 stran, máte pouze několik minut.

Když v rozpravě padl hlavní (trochu naivní) argument předkladatelky, že je nutné prodej realizovat před účinností NOZ vypadalo to chvilku nadějně. Nezkušený pozorovatel by se dokonce mohl domnívat že zvítězí věcné argumenty v podání opozičních politiků. Že to je pouze mylná představa se vzápětí ukázalo při hlasování. Jak zastupitelé hlasovali se můžete podívat zde. Uzdravovači společně s ODS a ČSSD opět prosadili svou a majetek v hodnotě několika desítek miliónů svěřili do soukromých rukou. Zvláště prodej 48.600 m2 firmě Lalasa s.r.o. za 21 mil. kde je jediným majitelem ing. René Siwy je trestuhodný.

Jako bonbónek je ještě třeba připomenout radou schválené smlouvy o budoucím prodeji pozemků firmě RS development s. r .o. v Košířích.

Evidentně jsou soukromé účty některých našich zastupitelů stále otevřené…

Příspěvek byl publikován v rubrice Praha, Praha 5 a jeho autorem je bauk. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.