Je tajemník tajtrlík?

Mgr. Jiřího Radila prosadila do funkce tajemníka ÚMČ Praha 5 „opoziční“ ODS. Tento bývalý oblastní manažer ODS, který o řízení úřadů neví nic, se snaží vytvářet dojem bodrého Moraváka. To se mu celkem daří. Co se mu ale nedaří, je zlepšit práci úřadu. Dokonce se dá říci, že na Radnici je to čím dál horší. Kromě znovu přijetí Ing. Čechové do funkce vedoucí oddělení odboru výstavby se významnou měrou podílí na zatajování informací pro občany. Vrcholem jsou však záležitosti spojené s pronájmem bytu na Janáčkově nábř.11. Pan tajemník si sice vybral k pronájmu byt na Janáčkově nábř. 29, ale ten se opravuje (za kolik asi?) a tak Jiří Radil požádal cca již počtvrté za sebou o pronájem mezonetového půdního bytu na Janáčkově nábř.11. Rada s ním vždy uzavírá nájemní smlouvu na 28 dní. Proč? Protože nájem na dobu kratší než 30 dní se podle zákona o hl. městě Praze nemusí zveřejňovat na úřední desce a radní tak doufali, že se o pronájmu veřejnost nedozví. Nejpikantnější na nájemní smlouvě je ustanovení, že platby za služby nebo prokazatelné výdaje spojené s užíváním bytu hradí pronajímatel, tedy Městská část Praha 5. Asi již nikoho nepřekvapí, že cena 7 800 Kč, kterou platí za pronájem pan tajemník, je výrazně nižší, než u běžných pronájmů. To vše se děje před očima placeného předsedy kontrolního výboru Lukáše Herolda, který se prý zasedání rad pravidelně zúčastňuje. Co už asi vůbec nikoho nepřekvapí je, že pronájmy do rady předkládá šéf uzdravovačů naší politiky zástupce starosty Jaroslav Nedvěd.

Co si tedy o tajemníkovi Mgr. Jiřímu Radilovi myslet? Já si myslím, že je pro něj lepší zůstat tajtrlíkem, než aby byl nařčen z nabádání k obcházení zákona o hl. m. Praze či z tunelování rozpočtu městské části.

Příspěvek byl publikován v rubrice Praha 5 a jeho autorem je Nik. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.